Dolby ATMOS pro každého

 Nebo alespoň pro ty, kteří mají na svém počítači operační systém Windows 10 nebo jsou majiteli herní konzole Xbox One. Ti všichni mají nyní možnost mít na 30 dnů zdarma na vyzkoušení systém Dolby ATMOS pro sluchátka. V případě kompatibilní zvukové karty s minimálně osmi zvukovými výstupy i pro plnohodnotné domácí kino. A co po 30 dnech testování? Více v našem reportu...

Stačí pouze ve Windows 10 nebo v Xbox One navšívit Store a vyhledat program Dolby Access. Ten po nainstalování spustí 30denní zkušební verzi formátu Dolby ATMOS. V každém PC, noteboku nebo tabletu s "desítkami" bude možné si poslechnout ukázky v režimu sluchátka. A máme-li k dispozici kompatibilní zukovou kartu s osmi a více výstupy, tak si můžeme z PC ozvučit v ATMOSu celé domácí kino.

V případě PC nebo herní konzole Xboz One nemusíme hrát pouze filmy z Blu-ray se zvukovou stopou Dolby TrueHD - ATMOS, ale v ATMOSu je nazvučena celá řada počítačových her.

K dispozici je v rámci programu pět ukázek v Dolby ATMOS. Při poslechu přes sluchátka mě velmi příjemně překvapily kultiviované a velmi příjemné basy. Na druhou stranu oproti plnohodnotnému Dolby ATMOS v kině se mi zdají nepříliš zřetelné zvukové objekty přicházející zhora. Například v traileru Amaze je slyšet letící pták opisující na stropě kina dokonalou kružnici. Ve sluchátkách se mi zdál letět docela nízko.

A co po třiceti dnech Trial provozu? Jestli se vám ATMOS líbil, za 499,- Kč přes online platbu bude již natrvalo váš. V opačném případě půjde každý z vás svoji starou zvukovou cestou. ;-)

Autor: Ondřej Beck 

Relevantní odkaz:
Oficiální stránka programu Dolby Access