Dolby ATMOS v Česku po sedmé, v Ostravě

Pořadové číslo sedm v rámci České republiky má instalace 3D zvukového systému Dolby ATMOS prvně instalovaná na území Slezska, přímo v srdci černé Ostravy. Doposavad měli diváci na ATMOS nejblíže do Olomouce. Od tohoto čtvrtka se situace mění. Více v našem krátkém článku...

Pořadové číslo sedm, sál číslo sedm, krásně se ty sedmičky sešly v ostravském multiplexu CineStar. A 3D zvukový systém bude zde ke slyšení už od tohoto čtvrtka u akčního filmu Baby Driver.

3D zvuk Dolby ATMOS patří s polu s 3D stereoskopickým obrazem do tzv. Premium Cinemas. Protovozvatelé kin za takto uváděné filmy vybírají příplatky ke vstupnému navíc za přidanou bonusovou hodnotu. Stále více diváků chce ale za svoje peníze slyšitelnou kvalitu, takže se stále více objevuje na některé filmy v Dolby ATMOS kritika, že v nich 3D zvuk byl prakticky nezaznamenatelný. Naposledy se i do naší reakce ozvalo několik kritických hlasů k filmu Valerian a město tisíce planet. 

Se zvukovými mixy v Dolby ATMOS je to jako s filmy obecně. Jsou filmy perfektní nebo naopak hloupé. A za ty hloupé nikdo vstupné vracet nebude. V Dolby ATMOS existuje i celá řada skvělých zvukových mixů. Z poslední doby to bylo určitě u filmů Revenant: Zmrtvýchvstání a nebo Mission Impossible – Národ grázlů. 

autor:  Ondřej Beck

Relevantní odkaz:
Oficiální webové stránky multiplexů CineStar
Stránka CineStaru věnovaná formátu Dolby ATMOS včetně ukázek