První český film v Dolby ATMOS

Před několika dny jsme Vás vzali do prvního českého zvukového studia Soundsquare, kde se dá namíchat zvukový formát Dolby ATMOS. Nyní máme tu čest jako úplně první médium vás seznámit s prvním původním českým filmem, který bude v tomto 3D zvukovém formátu uveden. Jedná se o film režiséra Benjamina Tučka, Mars. Více v článku....

Film byl natočen již na jaře roku 2015 na stanici Mars Desert Research Station v poušti amerického Utahu. Tvůrci byli vybráni, aby zde jako úplně první realizovali filmový scénář. Stanice jinak slouží pro vědecké projekty simulující pobyt na Marsu. Ještě téhož roku byl projekt představen na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Letos na jaře byl film jako úplně první opatřen zvukovým mixem Dolby ATMOS. Mistrem zvuku a prvním zvukařem, který se v českých podmínkách s 3D zvukovým formátem popasoval, je Marek Hart.

Film ještě nemá stanovené přesné datum premiéry, ale měl by se v našich kinech objevit ještě do konce tohoto roku. O premiéře samotné a dalších zajímavostech kolem tohoto projektu vás budeme průběžně informovat, jak budou zveřejňovány.

autor: Ondřej Beck