Litoměřický Máj finišuje redigitalizaci

Jedno z nejaktivnějších jednosálových kin v Česku, Máj v Litoměřicích, prochází v těchto dnech procesem redigitalizace. Důvodem byl již konec životnosti prvního nainstalovaného digitálního projektoru ve standardu DCI. Kino nově nabídne divákům jak nativní 4K rozlišení, tak nový 3D obrazový i zvukový systém. Čtěte více v našem článku... 

Zrovna dnes došlo k výměnně projekčního plátna za nové metalické značky Harkness. To je podmínkou pro nový 3D systém pracující na principu kruhové polarizce. V projekční kabině se již zabydluje nový projektor se 4K nativním rozlišením, Christie CP4230. K němu nový 3D systém značky DepthQ. A nový kinoserver Doremi IMB-ShowVault s 12 TB diskovým polem. Vše dodal původní integrátor kina, společnost AV MEDIA.

Po zvukové stránce je nyní kino Máj tzv. ATMOS Ready. To znamená, že ale v Dolby ATMOS zde diváci film ještě neuslyší. Jde pouze o interní informaci, že sál má připravenou kompletní kabeláž pro budoucí ozvužení v tomto stále populárnějším 3D zvukovém formátu. Chybí stropní reprosoustavy a levostřed s pravostředem za plátnem. V sále jsou pouze k dispozici reprosoustavy pro Dolby Surround 7.1. Avšak každá má už extra napojení na vlastní kanál pro budoucí připojení k audio switchi systému Dolby ATMOS. 

Pro instalaci systému Dolby ATMOS chybí kinu ještě 1,5 miliónu korun investice, o kterou bude v příštích letech usilovat.

První film v novém bude uveden tuto neděli, 23. září, premiérou české komedie "Po čem muži touží".

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky kina Máj Litoměřice
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI 
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI