Pražský Světozor otevírá třetí sál

Pražské kino Světozor se od čtvrtka, 11. října 2018, rozšiřuje o další, v pořadí již třetí sál. V principu jde tak o triplex, avšak samotný provozovatel svoje třísálové kino nazývá artplexem. Třetí sál s kapacitou 51 míst pomůže rozšířit nabídku programu Světozoru na zhruba jedenáct až čtrnáct představení denně. Tři sály již umožní náročnějším divákům přijít do Světozoru i naslepo a teprve na místě si vybrat film, na který půjdou. Více v našem článku...

"Třetí", jak je sál nazýván, vznikl rekonstrukcí levého předsálí velkého sálu nacházejícího se pod samotnou pokladnou a populárním krámkem filmové galanterie Terryho ponožky. Má kapacitu 51 míst a je vybaven stejně, jako velký a malý sál, projekční technologií standardu DCI značky Sony. 

Projekční kabině dominuje projektor Sony SRX-R510 s vestavěným mediablokem - kinoserverem Sony XCT-S10. Ozvučení je v tomto sále v 7.1 zvukových kanálech, což je v případě kina Světozor poprvé. Velký a malý sál má pro projekce ve standardu DCI k dispozici ozvučení pouze v 5.1. Pro 35 mm filmovou projekci je na velkém sále ještě systém Dolby Digital Surround Ex s šestým zadním kanálem. Avšak 35 mm kopie se promítají už zřídkakdy. Ostatně "Třetí" sál již je vybaven pouze digitální projekcí ve standardu DCI. Ta samozřejmě umožňuje promítat i alternativní formáty a živé přenosy.

Hlediště "Třetího" sálu kina Světozor v Praze. Autor snímku: Vojtěch Marek.

Integrátorem "Třetího" sálu stejně, jako celého kina Světozor v Praze je společnost ALTEI.

Společně s novým sálem ve Světozoru rozjela všechna tři pražská "Aerokina", Aero, Oko a Světozor, zcela nové webové stránky postavené na, dle mého názoru, velmi vydařeném minimalistickém webdesignu, kde se divák dostává okamžitě k informacím, které ho nejvíce zajímají, tedy k programu. To je ideální zejména při hledání ze smartphonů, ve kterých je náročnější webdesign spíše utrpením. 

Na home page se okamžitě objevuje program kina, ve kterém si zájemci jedním kliknutím zobrazí podrobnější popis jednotlivých filmů včetně možnosti přehrání traileru. A kliknutím na cenu vstupného jsou okamžitě přesměrováni na online prodejní systém pro dané představení. Potenciální divák může zapnout program pro libovolně dvě nebo i všechna tři kina současně, pokud přímo hledá určitý filmový titul.

Sedačky "Třetího" sálu kina Světozor v Praze. Autor snímku: Vojtěch Marek.

autor článku: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky kina Světozor v Praze
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI 
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI