Kino Mír Opava zahájilo ve standardu DCI

Na sklonku letošního léta prošlo původní panoramatické kino Mír v Opavě rozsáhlou rekonstrukcí, na jejímž konci vzniklo víceúčelové kulturní zařízení s možností promítání filmů i pořádání koncertů a menších divadelních představení. Samotné prostory prošly zásadními úpravami a na diváky čekají nejen zbrusu nové sedačky, ale třeba i hvězná obloha s mléčnou dráhou na stropě sálu. A co filmová představení? Více v našem článku...

Integrátorem kina se stala společnost AudioMaster CZ a.s., která do sálu dodala set standardu DCI s projektorem Christie CP2220 s integrovaným médiablokem Christie IMB-S2 propojeným s diskovým polem Christie NAS-S2, jež může disponovat celkovou kapacitou do 8 TB.

Sál kina Mír Opava po rekonstrukci. Autor snímku: Ing. Matěj Sborový

Zvuk je postaven na procesoru Dolby CP750 a je zapojen do 7.1 kanálů, takže je zde instalován plnohodnotný formát Dolby Surround 7.1. Koncové zesilovače jsou od výrobce Crown, reprosoustavy od JBL. 3D obrazový stereoskopický formát nebyl v kině instalován.

Objekt sice nese v názvu slůvko kino, ale více, jak na filmová představení, se zaměřuje na divadla menších forem, koncerty nebo Stand-up comedy vystoupení. Z filmových představení zde běží jednou týdně filmový klub a prozatím jedno představení spíše komerčního titulu a jedno představení pro děti do měsíce. 

Hvězdná obloha na stropě sálu kina Mír v Opavě. Autor snímku: Ing. Matěj Sborový

Kino Mír v Opavě bude mít těžkou pozici, jelikož přímo za rohem, asi 200 metrů chůze, sousedí s multiplexem CineStar. Osobně věřím, že pestřejší alternativní program s příznivější výší vstupného a podstatně lepšími webovými stránkami, než-li jsou v provozu v okamžiku psaní tohoto článku, udělají původní panoramatické kino divácky atraktivním.

Autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky kina Mír v Opavě
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI 
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI