Příručka pro nákup laserových projektorů

Těsně před vánoci vydalo European Digital Cinema Forum příručku pro provozovatele kin, kteří stojí před rozhodnutím nákupu nové technologie ve standardu DCI.  Příručka má potencionální kupce seznámit se všemi výhodami i úskalími laserových projektorů. Po Novém roce jsme vás o ni informovali na naší facebookové stránkce. A jelikož dle našeho názoru jde o velmi důležitý materiál i pro české kinaře, připravili jsme pro vás její český překlad...

Dle mého názoru je tato příručka potřebná i pro české kinaře. Mezi provozovateli panuje k jednotlivým typům laserových projektorů určitá nedůvěra a redigitalizace až na nepatrné výjimky probíhá pouze s novými projektory s lampami. A to je podle mě velká škoda. Ta nedůvěra vznikla vývojovými porodními bolestmi, které laserová technologie s prvními modely projektorů s sebou nesla a o kterých se autoři v příručce rovněž zmiňují. 

Český překlad příručky pro nákup laserového projektoru naleznete na


tomto odkazu 

 

Zde najdete jak původní verzi v angličtině, tak i naší přeloženou verzi. Obě jsou ve formátu PDF, takže by vám měly jít bez problémů stáhnout v jakémkoliv operačním systému.

Touto cestou bych chtěl poděkovat za pomoc a korektury Davidu Ernstovi a Janu Janoutovi.

autor: Ondřej Beck