Nový digitální procesor Dolby CP750

Společnost Dolby ohlásila představení nového digitálního procesoru Dolby CP750. Procesor bude představen 30.3.2009 během  ShoWestu v Nevadě, kde bude možné tento procesor objednat. 

Dolby u procesoru slibuje integraci vstupů z serverů digitálních kin, zařízení pro odbavení alternativního obsahu a dalších odbavovacích zařízení.

Procesor umí přehrát formáty: PCM digital, Dolby Digital, Dolby Pro Logic® Dolby Pro Logic II, Dolby Digital Surround EX™, a analogové audio. Procesor může být vzdáleně ovládán a monitorován.

Procesor umí zpracovat 8 kanálu PCM z digitálního kino serveru. Dále je možné připojit tři vstupy PCM nebo 5.1 Dolby Digital signálu pro alternativní obsah či zařízení pro odbavení předfilmů a reklamy.

Dále umožňuje osmikanálový analogový vstup, který také umožňuje použít stávající zvukový procesor při kombinaci 35mm film a D-cinema.

Procesor snadno umožňuje intergaci TMS sytémů, včetně TMS systému třetích stran.

Toto nové zařízení spojuje poslední verzi procesoru CP650 a digitálně-analgového převodníku DMA 8 v jedno kompaktní zařízení. Je tedy o ideální variantu pro kina, která budou zároveň promítat z 35mm projektoru a digitálního projektoru a serveru standardu DCI.

Cena zatím nebyla oznámena.

Zdroj: http://www.dcinematoday.com/dc/PR.aspx?newsID=1347

digitální vstupy

jak píšeš - je príma, že používá koncept digitálních vstupů jako DMA8+, takže satelitní přenosy by měly být bez kolapsu reprodukce ...

PaSt