Kino Modrý kříž (dříve Svět) Kutná Hora

Se zpožděním několika měsíců se digitální projekce standardu DCI dočkají i obyvatelé Kutné Hory a blízkého okolí. Místní kino Svět muselo změnit provozovatele, kterým je nyní Městské Tylovo divadlo a stává se tak 56. sálem v pořadí na území ČR s plnohodnotnou digitální projekcí DCI. Technické parametry: projektor Barco DP-2000, kinoserver Qube a 3-D systém XpanD a znalí již vědí, že takováto konfigurace je vlajkovou lodí integrátora XCData.

Webové stránky Městského Tylova divadla (kde pár dnů před zahájením (27. ledna 2010) je zatím pouze kontakt na vedení kina)

Program lze ale už nyní najít na webu sms.cz zde... 

KINO K. HORA

K novému kinu Modrý kříž mě po zážitku z 26.3.2010 napadá  toto: zmatek a neprofesionální organizace, duplicitně prodané vstupenky na stejnou hodinu i den, pětkrát přerušení filmu kde ani po opravě nenavazoval děj a omluvení se lidem  v  sále?  Ani náznak asi jim to nepřipadalo důležité  takže díky, ale radši do Kolína nebo jinam.

Kino Kutná Hora

 Dobrý den Charloto,
věřte, že mě moc mrzí, jaký zážitek jste si odnesla z našeho kina a ráda bych Vám touto cestou vysvětlila co se ten den stalo. Popíšu Vám jako laik, protože nejsem v oblasti techniky v kině profesionál. Jak mi vysvětloval pan promítač, tak se mu v promítačce rozbil "ustalovač" a tudíž fungovala pouze jedna ze dvou promítaček a on byl nucen měnit kotouče s filmem sám ručně, jinak na sebe obě promítačky automaticky navazují a nejsou ty ošklivé promlky, které jste zažila 26.3. na filmu Doktor od jezera hrochů. Hned druhý den byl problém technikem odstraněn a nyní je vše v pořádku.
Co se týká duplicitně prodaných sedaček - ano vím o tom. Jedná se o 12 řadu dvousedačka 11-12. Pokud jste tam seděla, moc se omlouvám! 
Budu moc ráda, když nezanevřete na naše kino a dáte nám ještě jednu šanci.
S pozdravem a přáním příjemného dne
Veronika Lebedová 
kino Modrý kříž
 

Problémová projekce ze 26. 3. 2010

Mohl bych ještě poprosit o informaci, jaký film se během toho nepovedeného představení hrál? Koukám na program, že se tam ten den hrály dva filmy, Doktor od jezera hrochů a Lítám v tom. Oba jsou distribuovány u nás pouze na 35 mm klasické filmové kopii, takže problém vznikl zde, digitální projekce se tento problém netýkal. V každém případě je vámi popsaný přístup pracovníků kina ke vzniklým problémům neakceptovatelný. Možná by stálo za to i na tomto webu oprášit základy reklamování technicky špatného představení v kině, jak jsme je kdysi popsali ještě na e-zinu FilmPub. Děkuji, Ondřej Beck

Problém

Tak to je určitě nepříjemná zkušenost, zkusíme o problému zjistit více informací. 

Změna názvu kina a nový web

16. března nás informovala vedoucí kina, paní Veronika Lebedová, o dalších změnách, ke kterým v kutnohorském kině došlo. Jednak došlo ke změně názvu kina ze Svět na Modrý kříž. Dále byly zprovozněny nové oficiální webové stránky kina na adrese http://kino.kh.cz a změnily se i kontakty na kino, které zde zveřejňujeme:

Kino Modrý kříž
Havířská 403, Kutná Hora
Objednávky vstupenek:
327 312 794

Vedoucí kina:
Veronika Lebedová
e-mail: kino@kh.cz
web: http://kino.kh.cz

Předprodej vstupenek:
úterý a čtvrtek
10 - 12, 14 - 16 hodin