Digitální projekce DCI k pronájmu

 Společnost AV Media Praha připravila pro provozovatele kin, kteří ještě nenainstalovali digitální projekci standardu DCI, alternativní službu a sice pronájem digitální projekční techniky na přechodnou dobu. Kromě zavedených RoadShow, která pořádají i ostatní integrátoři, tak může projekce setrvat v daném kině několik týdnů i měsíců...

Pro tyto účely má nyní společnost vyčleněn projektor Christie Solaria CP2220, kinoprocesor Doremi ShowVautl a 3-D stereoskopický systém od Dolby, vše již aprobované velkými hollywoodskými distributory. Takže lze na této sestavě okamžitě odpromítat aktuální filmové hity. Služba je určena pro všechny provozovatele kin, kteří si chtějí zatím digitální projekci pouze vyzkoušet, či momentálně nemají prostředky na nákup techniky a situaci se rozhodnou řešit formou přechodného pronájmu. Zmíněná sestava je v tuto chvíli nainstalována v kině Oko v Chomutově.

Projektor Solaria Christie CP2220. Zdroj: Christiedigital.com
 
V případě většího zájmu ze strany provozovatelů kin jsou v AV Media Praha připraveni operativně nasadit a u distributorů aprobovat více setů digitálních projekcí.
 
Jelikož výše uvedená sestava je určena pro projekce určené nejširší veřejnosti, je zavedena v naší tabulce digitálních kin standardu DCI v ČR jako 81. kinosál. Avšak v naší mapě ji nenajdete, neboť zase není určena pro stálou instalaci.
 
Kinoserver Doremi ShowVault. Zdroj: Doremicinema.com

děkuji Petře za doplnění

děkuji Petře za doplnění informací.
 
Ano, kino které nebude mít adekvátní technické vybavení na straně audiořetězce, NEBUDE mu tato technika pronajata.

ještě jedna oprava.

 Ještě jedna oprava. Nejedná se o kino Oko Chomutov, ale autokino u Kamencového jezera www.arealbanda.cz/ 
 

Re: ještě jedna oprava

Děkuji za opravu. Ale v případě letňáku bych měl jeden dotaz. Zvuk na Bandě vysílají k divákům výhradně přes FM vysílačku, tudíž jen ve dvou zvukových kanálech stereo. Jak se k tomuto staví standardy DCI, které vyžadují minimálně 5.1 zvukových kanálů? A jakým způsobem se zde provádí downmix z nahraných 5.1 kanálů na DCP do dvou kanálů? A odpovídá toto standardu DCI? Resp. co na to distributoři?

Děkuji za odpovědi!

Ondřej

Audio

Napadlo mě, že by nemuselo být extrémně složité udělat mobilní Dolby Digital. Sice by to chtělo trošku měření a dobře akusticky pořešenej sál, ale možná by to šlo :-). 

Certifikace - aprobace

Jen bych upozornil, že certifikace daného zařízení ještě neznamená certifikaci celého systému v daném kině. Pokud bude mít kino MONO zvuk, je velmi pravděpodobné, že hrát nebude. Ale jinak je to pro kinaře určitě velmi zajímavá nabídka.