Výstava Home Cinema Praha 2011

Domácí kino by se mohlo považovat za přímého konkurenta kina klasického kamenného. A do domácích kin míří i trumfy, které zatím měli v ruce kinaři v rámci digitalizace DCI. Tím myslím hlavně 3-D stereoskopii. Přijďte se na ně od 6. do 8. října podívat na výstavu Home Cinema Praha 2011...

Jestliže v loňském roce představoval formát 3D z hlediska domácí zábavy technickou raritu, během letošního podzimu se stane plnohodnotnou součástí domácí zábavy. Návštěvníci 7. ročníku Home Cinema Praha 2011, která se koná od 6. do 8. října, se mohou v komplexu hotelů Andel´s na pražském Smíchově přesvědčit, že na trh vstupuje nová generace 3D LCD televizorů a Blu-ray přehrávačů a zároveň se v distribuci objeví velmi reprezentativní kolekce 3D filmů od všech velkých hollywoodských studií.

Nejzajímavějšími 3D tituly se na Home Cinema Praha 2011 stanou Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011 / Magic Box), Sanctum (2011/ Bontonfilm) a  Thor (2011 / Magic Box).  Představí se i 3D Blu-ray disky, které čeká premiéra v listopadu a prosinci Harry Potter a relikvie smrti část první, Auta 2, Harry Potter a relikvie smrti část druhá, Captain America: První Avenger, Lord of the Dance 3D nebo Green Lantern. Chybět nebudou ukázky z připravovaného prvního české 3D Blu-ray disku V peřině.

Hlavní hit letošní výstavy Home Cinema Praha 2011. Televizory LG řady 3-D Cinema využívající pasivní polarizační metodu obrazu. Na televizor se úspěšně dají používat i polarizační brýle z kina systému RealD a MasterImage, které se dají v kinech zakoupit po 30,-, resp. 15,- Kč za kus. Na 3-D Blu-ray disky se tak mohou potenciální diváci dívat doma za podstatně levnější půjčovné z videopůjčovny, než-li stojí vstupenka na 3-D předstvení do kina.


3D projekce nabídnou na Home Cinema Praha 2011 značky LG, Epson, Sharp, Loewe a domácí kino složené z projektoru 3D projektoru Sony , AV receiveru a BD přehrávače Denon v kombinaci s reprosoustavou pro domácí kino Bowers & Wilkins CM8 nebo 3D projektor Benq s komponenty Harman Kardon a repro systémem 5.1 od JBL. 3D projektor se objeví i v jednom ze dvou sálů, kde se opět bude předvádět nejúspěšnější novinka loňského ročníku D-Box, který nabízí divákům nejenom obraz, prostorový zvuk, ale také pohyb křesel podle akce na filmovém plátně. Kromě filmům ve 3D se návštěvníci dočkají také her ve 3D od PlayStation 3 včetně nového LCD panelu této značky se zcela novým originálním konceptem zobrazování her. Rozšířenou expozici herního průmyslu vytvoří nové letecké simulátory, automobilové závody opět s využitím technologie D-Box, kde křeslo opět reaguje pohybem na jednotlivé situace během probíhající hry. Poprvé si na Home Cinema Praha mohou zahrát návštěvníci golf, protože bude k dispozici cvičný trenažér.


Druhým nejobsáhlejším tématem 7. ročníku Home Cinema Praha 2011 se stanou expozice firem z oblasti řídících systémů a instalací, které doplní konference Byt, který šetří a dům, co se stará. Její hlavními partnery jsou značky Vivateq, Crestron, Control4 You, Haidy a NuVo. Za atraktivní premiéry přístrojů můžeme považovat reprosoustavu Bowers & Wilkins PM1 se zcela novým výškovým reproduktorem nebo Zeppelin Air vybavená výstupem pro video.

Sedmý ročník výstavy Home Cinema Praha 2010 proběhne od 6. do 8. října 2011. nabídne 36 expopozic, 120 značek a více než 501 přístrojů, filmů, her a dalších atrakcí. Výstavu  uspořádá společnost Red Lion  v kongresových centrech komplexu hotelu Angelo / Andel´s a sálech multiplexu CineStar na Smíchově. Adresa a hlavní vchod na výstavu Radlická 1g 15 00 00 Praha 5 – Smíchov. Otvírací doba 10.00 až 18.00. V multiplexu CineStar, který s těmito hotely bezprostředně sousedí, proběhne doprovodný program s prezentacemi o 3D technologiích, digitálních projektorech nebo řídících systémech a instalacích.
 
Více informací najdete na www.homecinema.cz

Pavel Borowiec
ředitel Home Cinema Praha

(oficiální tisková zpráva výstavy)

Volňásek na HCP

Stránky http://www.homecinema.cz/  nejsou zrovna aktuální (většina informací se týká loňského ročníku včetně katalogu). Pokud máte aktuálnější informace mohli by jste je prosím doplnit alespoň ve vašem článku (např. seznam vystavujících značek?) - děkuji.

Re: web homecinema.cz

Aha, tak to je mi líto, ale web není v jurisdikci naší redakce, ale pana Boroviece, ředitele výstavy. Bohužel více informací, než-li máme uvedeno v tiskové zprávě výše, k výstavě nemám k dispozici. Ale i přes to, pokud máte zájem o volňásek na výstavu, napiště mi na můj mail a dohodneme se o způsobu předání. Jen znovu opakuji, že platí jen na čtvtek a pátek. V sobotu už nikoliv.

Ještě něco malého k výstavě...

Pro pozorné čtenáře, co čtou články až do konce a včetně diskuzních příspěvků, máme malý dárek. Prvních pět z vás, co napíší sem do diskuze, obdrží volnou vstupenku na výstavu Home Cinema Praha 2011 pro dvě osoby. Do předmětu napište "Volňásek na HCP" a my se s vámi pak již přes mail domluvíme na způsobu předání. Pozor! Volná vstupenka platí pouze na čtvrtek 6. a pátek 7. října. V sobotu, 8. října, už musí všichni zájemci zaplatit vstupné 100,- Kč.