Palace Cinemas Park Hostivař

Tento týden probíhá digitalizace posledního "nepolíbeného" multiplexu standardem DCI v České republice, Palace Cinemas Park Hostivař. V pátek se poprvé představí veřejnosti jeho sál č. 5 s 3-D představením kritikou nepříliš chváleného snímku Souboj Titánů 3-D. Technické parametry tohoto sálu zveřejníme ihned, jakmile nám je poskytne koordinátor digitalizace Palace Cinemas, Radek Hron.

Fotografie z kabiny Palace Cinemas Park Hostivař

V Palace Cinemas Park Hostivař byla provedena instalace digitální projekce 13 měsíců po první vlně digitalizace v rámci sítě multiplexů Palace Cinemas. Díky zpoždění se do Hostivaře dostaly novější typy jak samotného projektoru, tak i systému MasterImage pro 3-D stereoskopické zobrazení. Nový model projektoru Barco DP2K-20C 4K Ready, nyní samozřejmě pouze s 2K DLP čipy, byl ve zdejší kabině k vidění prakticky paralelně s veletrhem NAB v Las Vegas. Ten doplňuje i nový model systému MasterImage MI-2100 včetně novějšího typu polarizačních brýlí pro diváky, jež měly rovněž premiéru na letošním NAB. Hostivař svým 13-měsíčním zpožděním za ostatními multiplexy Palace Cinemas vydělala i na značkovém stříbrném plátně značky Harkness Spectral 240, čímž se vyšvihla v rámci své sítě multiplexů na první místo v kvalitě obrazu. Spolehlivost doplňuje osvedčený model kinoserveru Doremi DCP-2000.

Celkový pohled na projektor Barco DP2K-20C. V piedestalu vidíme kinoprocesor Doremi DCP-2000

Detail projektoru Barco DP2K-20C

MasterImage MI-2100 při představení

Dva nové modely 3-D brýlí MasterImage v porovnání se starším modelem vpravo.

61. zdigitalizovaný sál v ČR dle standardu DCI

Dnes byl úspěšně zprovozněn 61. sál s digitální projekcí dle stndardu DCI v Palace Cinemas Park Hostivař. Sál č. 5 zdejšího multiplexu je vybaven projektorem Barco DP2K-20C, kinoserverem Doremi DCP 2000 a 3-D systémem MasterImage.