Palace Cinemas Ústí nad Labem

Naše počítadlo zdigitalizovaných sálů dle standardu DCI poskočí dnešním dnem rovnou o tři stupínky nahoru na hodnotu 64. Celkem tři sály vybavené digitální projekcí jsou ode dneška k dispozici ve zcela novém multiplexu Palace Cinemas Ústí nad Labem. V Ústí se tak otevírá v pořadí 25. multiplex v České republice s celkem pěti sály. Po technické stránce byl multiplex vybaven integrátorem FTT třemi projektory Barco, jedním DP2K-20C a dvěma DP2K-12C, třemi kinoservery Doremi DCP 2000 a jedním 3-D systémem MasterImage. Zbylé dva sály jsou pouze 2-D.*

Multiplex je již zařazen do naší přehledné tabulky instalací projekcí DCI na serveru Google a je také již zakreslen v naší interaktivní mapě na serveru Google.

Relevantní odkaz: oficiální stránky Palace Cinemas

Ilustrační foto projektoru Barco DP2K-20C z Palace Cinemas Park Hostivař.

*) Informace opraveny 4. května 2010, viz příspěvek v diskuzi.

3D v PC Ústí nad Labem

Jste si jistí, že všechny 3 sály jsou vybaveny 3D? Dle mých informací a i pouhým pohledem na program www.palacecinemas.cz/default.asp, bych hádal, že 3 dimenzovaný :o) je pouze sál číslo 5.

3-D v PC Ústí nad Labem na všech třech sálech

Informaci o digitalizaci všech tří sálů včetně 3-D systémů MasterImage jsme oficiálně obdrželi od hlavního koordinátora digitalizace multiplexů Palace Cinemas, p. Radka Hrona.

Koukal jsem na program prvního týdne, že 3-D filmy hrají jen na sále č. 5, tak je možné, že se zbylé sály nestihly ještě dovybavit a 3-D se zde spustí v krátké době.

3-D v PC Ústí nad Labem ve dvou sálech

Tak pravdu neměl nikdo, dle vyjádření PC by mělo být do Shreka instalováno druhé 3D. O třetím sále se zatím neuvažuje nebo pouze uvažuje...

Re: 3-D v PC Ústí nad Labem ve dvou sálech

Tak se mi podařilo získat vyjádření přímo od generálního managera Palace Cinemas Česká republika, Davida Horáčka. V ústeckém Palace Cinemas jsou opravdu instalovány digitální projektory Barco na třech sálech, 1, 3 a 5, ale pouze na sále 5 je k dispozici 3-D systém MasterImage. Na sálech 1 a 3 je digitální projektor pro běžnou 2-D projekci, která má během 2-3 let téměř nahradit klasickou 35 mm. Další změnou oproti předchozím informacím je instalovaná značka kinoserverů. Namísto XDC jsou na všech třech sálech Doremi. Informaci jsem tedy opravil jak v naší mapě, tak i v naší tabulce.

Ondřej Beck